Akcja w Kwidzynie

W ostatnią sobotę akcja “Nie daj się oskubać” dotarła do Kwidzyna. Na ulicy Piłsudskiego oraz w rejonie dworca PKS rozdawałyśmy ulotki informujące o naszych prawach w obliczu zadłużenia, o radzeniu sobie z bezprawnymi działaniami firm windykacyjnych, a także o przysługującym nam prawie do ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Wśród napotkanych mieszkańców i mieszkanek Kwidzyna trafiłyśmy na osoby dotknięte zadłużeniem, które nie wiedziały na przykład o możliwości przedawnienia należności.

Firmy windykacyjne notorycznie korzystają z naszej niewiedzy. Tylko będąc świadomymi naszych praw możemy obronić się przed nadużyciami ze strony lichwiarskich firm oraz windykatorów. W trakcie rozmów przekazywałyśmy nasze dane kontaktowe osobom, które chciały zwrócić się do nas ze swoimi problemami, a także wskazywałyśmy punkty bezpłatnej pomocy prawnej (w Kwidzynie jest to m.in. oddział Stowarzyszenia Interios przy ul. Chopina 26/206). Pomimo wiatru i deszczu udało nam się nawiązać nowe kontakty oraz odbyć wiele rozmów na temat ludzkich problemów. Solidarność naszą bronią!

SHARE IT:

Leave a Reply

You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>